Välkomna till en ny termin!

Välkomna till en ny termin!

Snart är vårterminen igång. Tävlingssektionen startar vecka 3 och träningssektionen startar vecka 4. Mer info skickas ut från respektive huvudledare.  

Fakturering för vårterminen kommer ske under vecka 3 för befintliga medlemmar. 

Vi har inför vårterminen startat två nya grupper, en Knatte- och en Minigrupp. Det finns fortfarande ett fåtal platser kvar i Knattegruppen för de allra yngsta. Vi har även några enstaka platser i våra äldre tävlingslag. För mer info, maila kansli@sofiagf.se

Föreningen planerar både dagläger under skolloven samt tematräningar under terminens gång och 14 maj väntar föreningens egna mästerskap, Sofiamästerskapet.

Planerade sommarläger

Föreningsläger på Lillsved vecka 26. Barn födda 2013 och äldre är välkomna att delta. Veckan bjuder på många timmar gymnastik, roliga aktiviteter och mängder med bad. Gymnaster och ledare sover bor på Lillsveds vandrarhem. 

Tävlingsläger på Lingvallen vecka 32, 9-16 augusti. Föreningens äldre tävlingsgymnaster är inbjudna. En vecka fylld på gymnastik, roliga aktiviteter och bad. 

Inbjudan och bokning för veckorna kommer inom kort!