Ny kollektion av profilkläder

Ny kollektion av profilkläder

Under hösten har föreningens nya klubbkläder lanserats. En kollektion med träningsvänliga kläder från Craft samt en ny vattenflaska och linne för yngre. Vi har även utökat sortimentet med överdragskläder till och från träningen som vi hoppas våra medlemmar vill bära. Utvalda kläder kommer att finnas att köpa under juluppvisningen den 17 december, perfekta julklappen! 

Går ditt barn i ett tävlingslag kommunicerar huvudledare kring vilka kläder som behövs vid tävling inför terminsstart. 

Länk till kläderna hitta ni här: Sofia GF:s Klubbshop.
Ändringen är på grund av att tidigare modell har utgått. Vi kommer använda oss av båda modellerna i föreningen framöver. 

Tävlingsdräkt 
För tillfället finns inte tävlingsdräkten att beställa pga det rådande läget i världen. Vi kommer att byta leverantör inom kort för att åter ha den till försäljning. Hann du inte beställa någon inför höstens tävling? Hör av dig så hjälper vi dig!